Escrow, jednoduše vysvětleno.

Začněme otázkou: Co byste dělali raději?
A. Zaplaťte o 150 € více.
B. Ztratit 5000 € navždy.

Ať už se rozhodnete jakkoli, měli byste si tento článek přečíst až do konce.

Zavedení escrow jako možnosti provádění transakcí na našich tržištích již mnozí z vás vřele přivítali, ale protože dostáváme také mnoho zpráv o tom, jak vám může pomoci a kolik stojí, rozhodli jsme se ji vysvětlit trochu podrobněji na praktických příkladech.

Nejprve se podívejme, jaká je definice escrow (jak ji popisuje Investopedia):

Escrow je právní pojem popisující finanční dohodu, na jejímž základě je majetek nebo peníze držen třetí stranou jménem dvou jiných stran, které právě dokončují transakci.

Právní pojem, finanční dohoda, třetí strana. Stále složité? Cítíme s vámi.

Zaměřme se tedy nejprve na třetí stranu:
Spolupracujeme s trustshare, společností regulovanou FCA a registrovanou v Anglii a Walesu, která nabízí globální přeshraniční platby v USD, EUR nebo GBP ve 186 zemích. Vaše peníze budou uloženy na chráněném, bezpečně střeženém bankovním účtu. Ten bude buď u Barclays ve Velké Británii, nebo u Crédit Mutuel Arkéa v Evropě.

Uveďme si to na praktickém příkladu:

Chcete si koupit sekvenční převodovku za 5000 €.

Podvodníci nejčastěji využívají menší díly, jako jsou převodovky, zavěšení a motory, protože jejich cena je příliš nízká na to, aby se vám vyplatilo letět a zkontrolovat je osobně. Zároveň je jejich hodnota také příliš nízká na to, aby mezinárodní policejní asociace mohly proti podvodníkovi zahájit řízení.
Zde jen krátká poznámka: vždy si vyžádejte videohovor s prodejcem, který vám ukáže, že předmět skutečně existuje, což již odhalí, zda je prodejce pravý, či nikoli.

Předpokládejme však, že vše vypadá skvěle a prodejce vám poskytne údaje o bankovním účtu pro převod platby.

Vložíte částku a pak …
vše v klidu. Žádná reakce od prodejce, žádná převodovka, žádné peníze a nikdo, na koho byste se mohli obrátit, aby vám pomohl získat ji zpět.

Obvykle se to stává, že se poučíte tvrdou cestou. Jste jen jeden z mnoha, kteří si koupili stejnou „převodovku“.

Co se ale stane, když použijete escrow jako první?
Pro jednou se okamžitě dozvíte, zda prodávající není pravý, protože žádný podvodník nebude souhlasit s použitím úschovy, protože ví, že z ní nic nedostane. Předpokládejme však, že souhlasí. Jakmile je transakce zahájena, trustshare provede důkladnou kontrolu KYC a AML identity prodávajícího, aby ověřil, zda je skutečně tím, za koho se vydává.

Poté částku uložíte na chráněný bankovní účet spravovaný společností trustshare. Po složení zálohy bude prodejce informován a může začít připravovat převodovku k odeslání.

Jakmile je zboží dodáno a je v dohodnutém stavu, uvolníte prodávajícímu částku a transakce je dokončena. Jednoduše řečeno, pokud balíček neobsahuje vámi zakoupenou převodovku nebo není vůbec doručen, máte peníze stále bezpečně u sebe a můžete si je vybrat zpět na svůj bankovní účet.

Jednoduché, bezpečné a bez jakýchkoli rizik.

A možná si říkáte, že to všechno musí být drahé, že?
Vůbec ne. Poplatky jsou účtovány pouze kupujícímu, a to v malé výši pouhých 3 % u transakcí v hodnotě nižší než 10 000 € a 2 % u transakcí nad tuto částku.

Pokud se tedy vrátíme k našemu příkladu, k převodovce za 5000 EUR byste museli přidat pouhých 150 EUR, abyste si zajistili naprostý klid. Nic ve srovnání s tím, co riskujete, že ztratíte bez ní.

Vraťme se k této otázce: Co byste dělali raději?
A. Zaplaťte o 150 € více.
B. Ztratit 5000 € navždy.

Vždy volte možnost A. Neříkáme, že se vás každý prodejce snaží podvést, ale občas se stane, že se tak stane, a proč byste měli být tím, kdo bude potrestán, když je tak snadné situaci zabránit?

My v racemarketu bohužel nejsme schopni ověřit všechny prodejce a to, zda jsou právoplatnými majiteli nabízených vozů a dílů, proto důrazně doporučujeme používat úschovu pro každou akvizici kdekoli na internetu, abyste se vyhnuli všem rizikům a případným dalším problémům.

Jak zahájit bezpečnou escrow transakci na racemarketu?
Zkontrolujte podrobné pokyny a další informace zde.

Pokud budete potřebovat další vysvětlení nebo pomoc při jeho používání, kontaktujte nás na adrese info@racemarket.net a my vám rádi pomůžeme.

Views:
390
Article Categories:
Uncategorized

Comments are closed.